B2B İLE SATIŞLARINIZI ARTTIRIN

Şirketler arası ticaret anlamına gelen B2B, satış sürecini otomatik ve sistemli olarak sıfır hatayla online stok takibi, cari takip programı ve tüm programlar için kullanılmış yöntemlerin entegre edilerek güvenilir yapıda çalışmasını sağlamaktır. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan B2B harcamaları gün geçtikçe artıyor. Yapılan araştırmalar sonucu B2B’nin Pazar payının daha büyük olmasının sebepleri arasında firmaların, son kullanıcılardan çok daha büyük oranlarda ürün satın alması gösteriliyor. Buna Rağmen neden B2B, B2C kadar yaygın değil ve bu anlamda satışlar nasıl daha çok artar bir bakalım?

Müşterilerle Birebir iletişim

B2B müşterileriniz olan firmalarla birebir iletişim sağlayarak, onların gereksinimlerini anlayıp tespit etmeniz büyük ölçüde önemli. Gereksinimlerine yönelik; tam zamanında teslimat, ödeme pratikliği ve ulaşım, farklı ürünler gibi konularda yardımcı ve destek olmanız uzun vadede bir iş birlikteliğinin başlangıcını oluşturur.

Yararlar

  • Bayiler siparişlerini, görerek ve kıyaslayarak veriyorlar, faks, telefon veya e-maille siparişte olduğu gibi hatalı sipariş ihtimali yok. Üstelik siparişler Bayipro B2B sistemine otomatik olarak işleniyor ve faturalanmak üzere hazır.
  • Sipariş vermenin basitliğin yanında, bayiler siparişlerinin alındığını onaylamak için ilgili Ana Dağıtıcıyı telefonla arayıp teyit almıyorlar, çünkü sistemde siparişlerine ilişkin durumu izleyebiliyorlar.
  • Zamanında gelecek üretim bilgisi ile üretimdeki gecikmeler en aza indirilebiliyor.
  • Bayinin verdiği sipariş üzerinden hatalı sevkiyat yapılması önleniyor.
  • Sipariş kolaylığı, durumlarının izlenmesi, sevkiyatın zamanında yapılması bayi ve nihai kullanıcı memnuniyetini arttırıyor.
  • Stok planlama, üretim planlama, sevkiyat planlamaya yönelik veri bütünlüğü,
  • Siparişten teslimata tüm süreçlerdeki otomasyon çok daha yüksek hızda ve doğru olarak yapılabiliyor, süreçlere müdahaledeki insan faktörü minimize ediliyor, toplamda zaman kazanılıyor, maliyet azalıyor.
  • Bayiler ile iletişim için sürekli güncel bir platform.

 

 

Etiketler

Leave a comment

Back to Top

× Nasıl yardımcı olabiliriz?